top of page

Slavnost svatého Martina

Vážení rodiče,

srdečně vás zveme na školní

SLAVNOST SV.MARTINA

do MŠ Němčice

ve čtvrtek 9. 11. 2023 od 17 hod.

I letos bychom v naší mateřské škole rádi zachovali tradici příjezdu sv. Martina na bílém koni, který je předzvěstí toho, že příchod zimy (sněhové nadílky) lze očekávat každým dnem. Alespoň dle pranostiky. V přírodě ubývá světla a tepla. Martinův dobrý skutek symbolizuje lásku a štědrost, která by v tomto předvánočním čase měla vstoupit do našich srdcí. Bílý kůň je tradičně objednán na 17:30 hod. z Apolenky (Spojil), která nabízí po celý rok klientům hiporehabilitaci.


Vzhledem k tomu, že obec letos pořádá pro své občany v sobotu 4.11.2023 halloweenský lampiónový průvod, rozhodli jsme se pro malou úpravu programu MŠ.


Pro děti bude ve čtvrtek 9.11.2023 v areálu MŠ připravena stezka odvahy s perníkovou odměnou. Zpívání letos nebude profesionálně ozvučeno rodinou Kroupových, protože nemáme vzhledem k věku a nemocnosti dětí dostatek zdatných zpěváků. Z tohoto důvodu si s dětmi po jejich příchodu společně zazpíváme dvě nebo tři písničky pro radost bez ozvučení. Poté bude následovat stezka odvahy, na kterou si děti vezmou vlastnoručně vyrobené lampičky (vyrobíme společně v MŠ). Tzn. letos bude sv. Martin bez lampiónů a bez průvodu. Na závěr přijede ve svém červeném plášti, v přilbici a na bílém koni za zvuků fanfár k mateřské škole sv. Martin.


Na Vás rodiče se obracíme s velkou prosbou. Pokud máte možnost, napečte na tuto školní slavnost svatomartinské rohlíčky (náplň ponecháváme na Vašem uvážení). Prosíme, nahlaste předem, kdo přinesete rohlíčky. K pití bude nabízen svařený džus a voňavý punč. Akce je určena pro děti MŠ, jejich sourozence a rodiče.


Těšíme se na vás!


83 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page